Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır 2021 - Enakliye
 Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır 2021

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır 2021

Yeni bir eve taşınmadan önce veya yaşadığımız eve dizayn etmeden önce akla ilk gelenlerden biri de şüphesiz banyo dekorasyonu. Evdeki banyo beklendiği gibi değilse, evde mutluluk ve huzur kolay olmayacaktır. Bizce banyo mutfak kadar ev için önemli bir yer.  Bu nedenle banyo dekorasyon konseptine dikkat etmek çok önemlidir.

Banyo dekorasyonu nasıl yapılır 2021 konusunu tasarım camiasının tavsiye ve tercihlerinde öne çıkan trendleri yazımızda detaylandırdık. Hazırsanız en sade ve en yalın tasarımların tercih edildiği 2021 yılı banyo dekorasyon konusunu birlikte incelemeye başlayabiliriz.

Banyo Dekorasyonu Trendi Modern Banyo Tasarımı

2021 yılında banyo dizaynı yapılırken modern banyo tasarımı sağlanması için nelere dikkat edilmeli nasıl tercihlerde bulunulmalı birlikte inceleyelim. Banyo dekorasyon çalışmalarında çok farklı ve parlak renkler kullanılmaması gerektiğini size en baştan söylemeliyiz. Bu hususun en kesin bilgi olduğundan emin olabilirsiniz.

Dekorasyon konsepti kapsamında banyo ürünleri yerine daha fazla bitki ve farklı doku çeşitlerini ele alacağız. 2021 banyo dekorasyon trendini modern banyo tasarımı sağlamak amacıyla banyonuzu canlı tutmak istiyorsanız o zaman sizin için hazırladığımız banyo dekorasyon fikirleri tüyolarını uygulamanız yeterli.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo dekor çalışması yaparken banyo dekorasyon fikirleri sıralamasında ilk sırada yer alan fikir yatak odası tasarım sürecinde olduğu gibi banyonun tek taraflı duvarına odaklanmak akıllıca bir seçim olacaktır. Odaklanmak istediğiniz duvar küvetli bir duvar veya musluklu bir duvar olabilir. Odaklanmak istediğiniz duvarı seçtikten sonra tek yapmanız gereken duvar için kullanılacak malzeme ve rengi seçmek.

2021 yılında parlak renkler yerine sade, nötr ürünler öne çıkacak. Ancak bu, banyonun geri kalanı için zıt bir renk seçerek duvarı buzlu bir dokuyla kaplayamayacağınız veya tüm banyo duvarlarını döşeyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu parlak renkleri el havlularında veya sabunluklarda kullanmayı tercih edebilirsiniz. Evinizde bir yaz havası yaratmak istiyorsanız limon yeşili kullanmanızı öneririz. Ayrıca siyah seçimi 2021 yılında banyo dekorasyon fikirleri konusunda en popüler seçeneklerden biridir.

Dekorasyon işi beyaz küvet, beyaz fayans veya farklı ışık renkleri demek değildir. Banyonun baskın atmosferini yaymak için küvetin yanına saksı bitkileri yerleştirebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda orkide kullanımı ilk tercih oluyor. Köşeli banyo modellerinden sıkıldıysanız ve değişiklik yapma zamanı geldi diyorsanız, o zaman 2021 banyo dekorasyon trendlerinde geniş banyo alanlarına sahip kişiler büyük fırsat yakaladı demektir. Ancak sanmayın ki küçük banyo dekorasyonu sağlamak zor. Bu konuda da size şöyle fikir verelim.

Küçük Banyo Dekorasyonu
Küçük Banyo Dekorasyonu

Küçük Banyo Dekorasyonu İçin Tüyolar

Banyonun merkezi diğer her şeyden ayrılmıştır. Bu yöntemi kullanarak klasik banyo modelinden daha özgün bir banyoya sahip olabilirsiniz. Banyosu daha küçük olan kişiler doğal olarak dekorasyon konusunda umutsuz olabilir ama bu fikirdeyseniz yanıldığınızı söylemek isteriz. Eğer banyonuz küçükse farklı modellerde ve markalı armatürleri kullanarak farklı görünümler oluşturabilirsiniz.

Banyo ayrıca iyi bir saklama alanına sahip olmalıdır. Geniş temizlik malzemeleri ve havlu alanınız yoksa duvarlar hep yanınızda! Dar bir bütçeyle duvara monte çekmeceler yapabileceğiniz için ayaklarınızın altına ayrı çekmeceler veya banyo dolapları takmanız gerekmez.

Banyo dekorasyon konsepti kapsamında, kişiliğinizi ve tarzınızı göstermek için duvara farklı fotoğraf çerçeveleri asmayı tercih edebilirsiniz. Banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli hale getirmek için banyonun farklı bölümlerine küçük hoparlörler yerleştirebilirsiniz. Eğer böyle bir tasarım düşünüyorsanız su geçirmez teknoloji ürünlerini tercih etmenizi öneririz. Ayrıca dergi ve gazete köşeleri olan bir banyo daha modern ve entelektüel bir atmosfere sahiptir ve banyoya daha fazla ışık girmesi için her zaman daha büyük pencereleri tercih etmelisiniz. Eğer küçük banyo dekorasyonu sağlayacaksanız bunun için aynı ürünleri daha küçük ebatlarda kullanmak şartıyla seçebilirsiniz.

Geniş banyo ve küçük banyo dekorasyonu konusunda da yine nötr tonları kullanabilirsiniz. 2021 yılı banyo dekorasyon fikirleri sürecindeki farklı unsurlara ve renk seçeneklerine odaklandık. Ancak banyo dekorasyonu bu iki seçenekle sınırlı değil. Örneğin banyo sarkıtları ışık ve tasarım açısından farklı şekillerde kullanılabilir.

Banyoya daha canlı bir hava katmak için güneş sarısı ampulleri tercih etmenizi öneririz. Ayrıca banyoda kullandığınız birçok unsuru dekoratif unsur olarak kullanabilirsiniz. Örneğin bornoz ve havluları dolaba saklamak yerine muhteşem duvar askıları ve açık raflar aracılığıyla daha modern bir şekilde sergileyebilirsiniz. El havlularını ve yüz havlularını doğru yuvarlayarak ve konumlandırarak katlamak çok basit ama görsel olarak etkili bir dekorasyon işlemi kullanabilirsiniz.

Kullanacağınız bornoz ve havlunun rengini banyonun rengine göre seçerseniz oldukça gösterişli bir atmosfer yakalayabilirsiniz. 2021 banyo trendlerini evinize uygulamak için tek yapmanız gereken yazımızda tanıttığımız teknikleri eksiksiz uygulamak. Bu yıl nötr ve sade renkleri tercih ederek daha ferah ve pratik bir banyoya sahip olabilirsiniz. Banyonuzu dekore ettiğinizde, mobilya ve parça taşıma ihtiyaçlarınızı da karşılamak için Enakliye.com.tr her zaman yanınızda!