Evden Eve Nakliyat Fiyatları Hesaplama - Enakliye
 Evden Eve Nakliyat Fiyatları Hesaplama

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Hesaplama

Evden eve nakliyat fiyatları hesaplama yaparken şehir içi, şehirler arası, asansörlü nakliyat veya parça eşya taşıma gibi hizmetlerden hangisini alacağınız önem taşır. Eşyaların niteliği, boyutları, ağırlığı ve miktarı fiyatı doğrudan etkiler.

İki ev arasındaki mesafe, eşyaların kaçıncı kattan alınarak kaçıncı kata çıkarılacağı da fiyata etki eden unsurlardandır. Paketleme, montaj-demontaj ve benzeri ek işlemler de işçilik ücreti olarak fiyata yansıyacaktır.

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Hesaplama

Evden Eve Nakliyat Fiyatları Hesaplama Nasıl Yapılır?

Genellikle her nakliyat sitesinde tahmini fiyat hesaplama formu bulunur. Bu formlardan yararlanarak aşağı-yukarı bir fiyat tablosu edinmeniz mümkündür. Size net bir fiyat verilebilmesi için taşınacak eşyaların sayısı ve türleri, şimdiki evinizle yeni eviniz arasındaki uzaklık gibi detayları firmaya bildirmeniz gerekir.

Hiçbir nakliye işleminde standart fiyatlandırmadan söz edilemez. Evden eve nakliye fiyatları aşağıdaki faktörler doğrultusunda belirlenir:

Asansör Kullanılıp Kullanılmayacağı

Dar koridorlu binalarda yaşayanlar veya yüksek katlarda oturanlar asansörlü nakliyat hizmetine ihtiyaç duyabilir. Eşya güvenliğinin sağlanmasında büyük rol oynayan bu hizmet, taşınma işlemini kolaylaştırır.

Her şey dâhil ev taşıma yapılacaksa bazı firmalar asansörlü taşıma için ayrı ücret talep etmez. Fakat parça eşya taşıma için asansörlü nakliyat tercih edilecekse bu en az 200-300 TL ücrete tekâbül eder.

Eşya Fazlalığı ve Evin Büyüklüğü

Kaç eşya taşınacağı nakliye fiyatları üzerinde etkili bir unsurdur. Parça eşya taşıma fiyatları genel ev taşıma hizmetine göre daha ekonomiktir.

1+0 evden eve nakliye fiyatıyla 3+1 evden eve nakliye fiyatı elbette bir olmayacaktır. Fiyat tarifesi hazırlanırken evin büyüklüğü de göz önüne alınan bir parametredir.

Çok sayıda eşyanız varsa bu, daha fazla ambalajlama malzemesine ve personele ihtiyaç duyulacağı anlamına gelir. Öte yandan bu eşyaları yerleştirmek için daha geniş bir kamyon kullanılması gerekecektir. Bunlar da hâliyle nakliye fiyatları tespit edilirken göz önünde bulundurulacaktır.

Taşıma Mesafesi

Eşyaların alınacağı yer ile bırakılacağı yer arasında çok fazla uzaklık mevcutsa, fiyat akaryakıt masraflarından dolayı yüksek olur.

Bir mahalleden yakındaki başka bir mahalleye taşınıyorsanız veya ilçeler arası taşınma gerçekleştirecekseniz maliyet düşecektir.

Mesafe farkının fiyatlara yansımasından dolayı şehirler arası nakliyat fiyatları şehir içi nakliyat fiyatlarından daha pahalıdır.

Kat Sayısı

Yüksek bir katta oturuyorsanız nakliyat fiyatında artış meydana gelecektir. Zira bu durum asansörlü nakliye hizmetinden faydalanmanızı gerekli kılar. Yukarıda da bildirdiğimiz gibi bazı firmalar bunun için ilâve ücret talep etmez. Fakat asansörlü taşıma ayrı olarak da fiyatlandırılabilir.

Binanızın merdivenleri eşya taşımaya uygun değilse yine asansör kullanımı tercih edilir.

Gereken Personel Sayısı

Nakliye fiyatları konusunda hesaba katılan bir diğer ayrıntı evinizin taşınması sırasında kaç kişiye ihtiyaç duyulacağıdır. 5-6 kişinin yeterli olduğu bir ev taşıma işlemiyle, 9-10 elemana gereksinim duyulan bir taşınma süreci aynı şekilde ücretlenirilmez.

Kullanılacak Malzemeler

Ambalajlama malzemeleri eşyaların boyutuna, türüne/kumaşına göre seçilir. Koli bandından streç filme kadar tüm malzemeler farklı fiyatlara sahiptir. Dolayısıyla evden eve nakliyat fiyatları hususunda karar verilirken hangi ambalaj malzemesinden ne kadar gerektiğine dikkat edilir.

Eşyaların Niteliği

Taşınacak eşyaların sayısı kadar ağırlıkları ve boyutları da evden eve nakliyat fiyatları hesaplama işleminde büyük öneme sahiptir.

Kasa, normalden daha büyük buzdolabı ve hassas mekanizmalara sahip piyano gibi eşyalar daha fazla özen gerektirir. Taşınacak bu tarz riskli eşyalarınız varsa firmalardan alacağınız evden eve nakliyat fiyatları biraz daha yüksek olacaktır.

Ek Hizmetler

Sigortalama ve olası hasar giderleri, eşya depolama, kolileme ve paketleme, avize, stor perde montaj, mobilyaların demonte ve monte işlemleri, diğer eşyaların yerleştirilmesi gibi hizmetler evden eve nakliyat fiyatları hesaplama sırasında dikkate alınan ayrıntılardır.

Yukarıdaki tüm faktörler sadece şehir içi değil şehirler arası taşınma hizmetlerinin fiyatları belirlenirken de geçerlidir.

Şehir İçi ve Şehirler Arası Nakliyat İçin Doğru Adres: Enakliye

En uygun evden eve nakliyat fiyatları ile müşterilerine bütçe dostu hizmet sunan Enakliye; hız, güvenilirlik ve yüksek kalite prensiplerini benimsemiştir. Maalesef her kamyon sahibinin taşıma hizmeti verebildiği bu sektörde eşyalarınızı gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz prestijli bir firma bulmanız çok önemlidir.

Nakliyat sektöründe üstünlüğünü kanıtlayan firmamız, gerekli eğitim, belge ve sertifikalara sahip deneyimli kadrosuyla profesyonel olarak faaliyet gösterir.

Az maliyete maximum kalite için doğru tercih olan Enakliye, tüm eşyalarınıza sizin kadar değer verir. Onlara zarar gelmemesi için sigortalı nakliye güvencesiyle koruma altına alır.

Firmamız sonradan anlaşma dışı herhangi bir ek ücret talebinde bulunmaz. Kesin fiyat bilgisi verildikten sonra, şehir içi veya şehirler arası nakliyat fiyatları konusunda beklemediğiniz bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Şehir içi ve şehirler arası nakliyat alanında nitelikli hizmetleriyle öne çıkan Enakliye, sektöründe öncü bir isim olarak nakliyatta farkın adresidir.

Firmamız modern ekipmanlarını ve kalite standartlarına uygun dayanıklı malzemelerini titiz işçiliğiyle bir araya getirmiştir.

Taşınma sırasında yaşayacağınız stresi de ortadan kaldıran Enakliye, maddi-manevi yüklerinizi omuzlayarak size en iyi deneyimi yaşatmak için hazırdır.