İlk Kez Taşınacaklar İçin Taşınma Kılavuzu - Enakliye
 İlk Kez Taşınacaklar İçin Taşınma Kılavuzu

İlk Kez Taşınacaklar İçin Taşınma Kılavuzu

İlk defa, evden eve nakliyat işlemi yapacaklar için taşınma kılavuzu hazırladık. Bu yazıda bir çok insanın hayatında sık sık yapmak istemeyeceği işlemlerden biri olan eşyalarınızı taşınması konusunun nasıl kolay hale getirilebileceğine değindik.

Özellikle eski evi terk etmeye karar verirken, evdeki tüm eşyaların toplanabileceği gibi nasıl toplanacağı da büyük tasadır. Akabinde yeni ev bulmak için kafanızda size uygun ev bulabilmenin endişesi de muhtemelen olacaktır. Buraya kadar netleştikten sonra geriye eski evden yeni eve taşınma konusu devreye girecektir.

tasinma kilavuzu2

1-Taşınma Kılavuzu Olacak Yöntemleri Listeleyin

Evden eve nakliyat stresi yaşarken yalnız olmadığınızı bilmenizi isteriz. Evinizi bulduktan sonra eski evinizden yeni evinize eşyalarınızın taşınması aşaması var. 

Öncelikle enakliye.com.tr sizler için en iyi evden eve nakliyat hizmeti almanızı sağlayacaktır. Ayrıca güvenilir ve profesyonel nakliye hizmeti almanızı sağlayacaktır. Sizin için en iyi kolay taşınma deneyiminizi en kolay olacak şekilde sağlayacağından emin olabilirsiniz. Enakliye.com.tr ekibi ile online talepte bulunarak taşınmanıza ilişkin tüm detayları kolayca fiyat teklifi al butonunu tıklayarak sağlayabilirsiniz

Taşındığınız süreçte ek hizmetlere ihtiyacınız olduğunda, yeni bir ev seçtiğinizde ve size uygun profesyonel bir nakliye firması ile anlaşmaya vardığınızda sistemde gördüğünüz fiyatın son tutar olduğunu söylemek isteriz.

2- Taşınma Rehberinizi Hazırlamadan Önce Taşınacağınız Tarihinizi Netleştirin

Evden eve nakliyat tarihinizi nakliye firmaları ile görüşmeden önce mutlaka netleştirmeniz gerekiyor. Aksi takdirde, yanlış takvimle yapılacak nakliye işlemi sizden tükenebilir. Nakliye şirketi ile karar verdikten sonra, o gün eve gelinceye kadar bazı düzenlemeleri yapmak ve bu düzenlemeleri rehberinizin maddelerine eklemek sizin için uygun olacaktır. 

Eski eşyalarınızı toplamaya başlarken öncelikle sıklıkla kullandığınız eşyalarınızdan toplamaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde eşyaları toplamış olmanız sizin yeni evinize taşındığınızda daha rahat şekilde yerleşmenizi sağlayacaktır. 

3.Taşınma Gününüz İçin Bir Diğer Husus: Eşyalarınızı Listeleyin

Taşınacak eşyalarınız için düzenli bir liste yapmanız önemli. Çünkü yeni mekana taşınacak eşyaların listelenmesi taşınmayacaklarla yanlışlıkla karışmasına engel olacaktır. Taşınacaklar, taşınmayacaklar ve varsa başkasına vermeyi düşündüğünüz eşyalarınız varsa bunları ayrı ayrı not etmeniz yararınıza olacaktır.

Taşınmanızı yapılacak eşyalarınızı azaltmak sizin için daha uygun olacaktır. Gereksiz ve fazla gördüğünüz yahut kullanılmayan eşyalarınızı ikinci el eşya satan yerlere vererek veya yardıma muhtaç insanlarla paylaşarak değerlendirebilirsiniz. Kolay taşınma sırasında karıştırma ve kaybolma adına liste bu noktada çok önemlidir. 

4. Evinizin Odalarına Göre Kolilemeyi Belirleyin 

Kişisel eşyalarınızı toparlarken dikkat etmeniz gereken husus her odanın eşyasını ayrı ayrı kolilemek. Bu işlem sizin yeni evinizde yerleşmenizi kolaylaştıracaktır. 

Kişisel eşyalarınızı ayrı bir kolide tutmanız yeni evinize yerleştiğinizde en çok kullandığınız eşyalara kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Tüm odaları ayrı ayrı koliledikten sonra taşınma kılavuzu maddelerine uygun olarak aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şey eski aboneliklerinizi kapatmayı unutmamak. Evdeki eski abonelikleri kolay taşınma yöntemleriyle artık kurumlara gitmenize gerek kalmadan e devlet üzerinden de yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Yeni evinize geçmeden kendinizi rahat hissedebilmek adına abonelik işlemlerini son güne bırakmamanızı hatırlatmak isteriz.

5. Taşınma Haritanız Tamamlandıktan Sonra Detayları İhmal Etmeyin

Yeni taşındığınız evinize ilişkin yapılacakların olduğunu da unutmayın. Zira yeni eve taşınmadan evinizin genel temizliğini yaptırmış olmak işinizi kolaylaştıracaktır. Taşındıktan sonra küçük çaplı bir temizlikle kolay taşınma ile yerleşmiş olursunuz. Ayrıca belirtmek isteriz ki. Adresinizi evinize geçtikten sonra güncellemeyi unutmayın, Adres değişikliği de çok önemlidir. Eski evinizden ayrıldıktan ortalama 20 iş günü içinde adresin güncellenmesini sağlamalısınız. Bu süre zarfında, bir adres güncellemeniz yoksa bir ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle taşınmanıza dair işlemleriniz tamamlanmışken böyle bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına bu hususu da eklemeyi unutmayın.

Enakliye İle Profesyonel Şekilde Taşın

Özellikle enakliye.com.tr sizler için en iyi nakliye hizmeti almanızı sağlayacaktır. Ayrıca güvenilir ve profesyonel nakliye hizmeti almanız platformumuzda mümkün. Sizin için en iyi taşınma deneyiminizi en kolay taşınma olacak şekilde sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Enakliye.com.tr ekibi ile online taşınma talebinde bulunarak taşınmanıza ilişkin tüm detayları kolayca fiyat teklifi al butonunu tıklayarak sağlayabilirsiniz

Yeni bir ev seçtiğinizde, iş yerinizin taşınması gerektiğinde, ofis ve büro malzemelerinizden parça eşya taşınma sürecinize kadar ek hizmetlere de ihtiyacınız olduğunda, size en uygun ve en profesyonel nakliye firması ile anlaşmaya varmanız bizimle mümkün. Ayrıca altını çizerek eklemek isteriz ki sistemde gördüğünüz fiyatlar son fiyatlardır. Nakliye firmaları sizin ekstra talepleriniz olmadıkça sizlerden yeni bir tutar isteyemezler. Şimdiden iyi taşınmalar diliyoruz.